Аустроугарска је имала проблем да прикаже атентат као српско дело, јер су Аустроугари тридесет година објашњавали како нема Срба у Босни и Херцеговини, како постоје само ортодоксни Босанци. Српски посланик у Бечу Јован Јовановић Пижон приметио је да су у бечким новинама одмах после атентата Срби поново добили нацију и име. Инсистирало се на чињеници да су атентатори Срби, а пренебегавао се податак да су они поданици Хабсбуршке монархије.
Чедомир Антић,
историчар, о атентату на надвојводу Франца Фердинанда 1914. године, РТС
Глас за Донта
Нисам гласао уопште за Вучића. Нисам изашао на изборе, али мој глас је отишао Вучићу по Донту – и знао сам где ће отићи.
Ненад Прокић,
драмски писац, о Донтовом изборном систему, „Утисак недеље“ на ТВ Б92
Булдожер у српској трпезарији
Народ је зрело гласао и рашчистио терен. Рекли су: ми смо довде рашчистили, а ти, Вучићу, ако не рашчистиш даље – ми ћемо и тебе рашчистити. Петооктобарце, који су искомпромитовали сопствену идеју, у „пакету“ са ултранационалистима послали су испод цензуса. Отишли су са политичке сцене на којој су се хранили лудилом удвоје, и на неки начин су заслужили да са те трпезе оду заједно.
Ненад Прокић,
драмски писац и бивши функционер ЛДП, о резултатима ванредних парламентарних избора, „Утисак недеље“ на ТВ Б92
СЛУЧАЈАН ИЗБОР
02. фебруар 2008.
Удба је наша православна судба
Србија бира између тумора и метастазе. У тумору види вечни живот, у метастази последњу прилику за оздрављење. Нејасна половина политичке Србије, огрезла у безнађу и очајању, као да верује да се злочин исплати, да су за преживљавање довољни отпаци од пљачке, да је КГБ народна војска спаса, руски гас бесплатна инфузија, Гулаг словенски Дизниленд, а бољшевичко православље симфонија пропалих нација и сиротињских империја. Национални комунизам је пирамидална банка пред којом поново стоје бескрајни редови у надању да се може трошити туђе или незарађено. Да је пречица између Београда и Москве у царству небеском, где су Голи оток, Удба и Сребреница исходишта светосавља и Косовског завета.
Никола Самарџић, историчар и функционер ЛДП-а, 29. јануар 2008, "Данас"