Ретко те виђам са бескућницама

Слободан Вуксановић Ево, један пример. Пратио сам једног политичара, доста млађег од мене. Послао сам му, давно, неколико својих књига на поклон, иако се нисмо знали. Показао је велике џентлменске манире, позвао ме је телефоном и захвалио се. Рекао сам му тада да је он моја политичка симпатија и да му, ако настави тако, предвиђам највећи могући успех у политици. То је садашњи министар полиције Небојша Стефановић. Он је био једна лутка, политичка лутка у најбољем смислу те речи: млад, сладак, леп.

Слободан Вуксановић, бивши министар просвете и садашњи члан СНС-а, кога су неки медији прогласили „бескућником“, „Курир“

Логор са пет звездица

Стјепан Месић Људи послати у Јасеновац били су практично спасени. У Јасеновац би требало довести светску комисију која би утврдила праву истину. Људи су умирали, као што су људи у рату и иначе умирали, од тифуса и од дизентерије. Али то су били радни погони. Било је глупо некога научити да обрађује кожу, па га потом убити.

Стјепан Месић, као председник Извршног одбора ХДЗ-а, у Новској 1992. године, на снимку који је освануо на каналу „youtube.com“, „index.hr“/„Бета“

Фалсификовање на правди Јосипа Броза

Стјепан Месић Тито је знао да је званична историја логора Јасеновац фалсификат, да би се добиле веће репарације; [зато] Тито никада није посетио Јасеновац.

Стјепан Месић, као председник Извршног одбора ХДЗ-а, у Новској 1992. године, на снимку који је освануо на каналу „youtube.com“, „index.hr“/„Бета“

(О)праштам себи своју проусташку прошлост

Стјепан Месић Након формирања ХДЗ-а Хрватска је била захваћена доласцима људи који су пропагирали усташку идеологију за време Другог светског рата и после. Они генеришу ревизију историје и са собом доносе много нетачних информација. С друге стране, имамо агресију на нашу земљу те пласирање лажних информација и од стране њиховог пропагандне машине. Агресори су тврдили да је у Јасеновцу убијено преко 700.000 људи. У нашем Сабору је тада била формирана комисија за утврђивање ратних и поратних жртава у којој се, пак, тврдило да је у логору убијено 240 Јевреја. Исто тако, у то време тврдило се да је логор радио и после рата још две године. Накнадно је утврђено да и та чињеница не одговара истини.

Стјепан Месић, бивши председник Председништва СФРЈ и бивши председник Хрватске, о својим изјавама о Јасеновцу 1992. године, „Блиц“